Druga liga FBiH: Pobjeda Mladosti, porazi Sloge i Bosne

Kalesija

Odigrani su susreti četvrtog kola Druge lige FBiH (grupa sjever) u nogometu. Od kalesijskih klubova pobjedu je zabilježila samo Mladost Kikači dok su Sloga i Bosna poražene.

Mladost je na Tom Cat Areni u veoma uzbudljivoj utakmici savladala Svatovac sa 2:1.

Nakon početnog pritiska gostiju Mladost dolazi do prednosti u 34. minuti. Loša reakcija gostujuće odbrane dovela je do penala za Mladost koji je u pogodak pretvorio kapiten Mujkanović.

Kikačani su pojačali tempo na startu drugog poluvremena što im se isplatilo u 65. minuti. Kovačević je centrirao a Mijkanović lijepim pogotkom donio dva gola prednosti domaćem timu.

Konačnih 2:1 postavio je Ordagić desetak minuta prije kraja meča. Bila je ovo prva pobjeda za Mladost ove sezone.

Kalesijska Bosna je u ovom kolu gostovala imenjaku iz Mionice i na kraju doživjela poraz rezultatom 3:2.

Prije samog susreta tim iz Kalesije je zadesio peh jer se na putu za Gradačac pokvario autobus s kojim su putovali pa je susret kasnio nekih 15-ak minuta.

Iako nedovoljno zagrijani, izabranici Šefika Imamovića nakon 13. minuta igre stižu do prednosti, strijelac je bio Dželilović. Ipak, domaći tim ubrzo dolazi do izjednačenja, a zatim iz penala i do potpunog preokreta.

Detalj sa utakmice iz Mionice

Smogla je Bosna snage da preko Kadića dođe do izjednačenja, no u finišu meča Mioničani pogotkok iz slobodnog udarca stižu do 3:2 i konačne pobjede.

Tojšićka Sloga i dalje je bez prvenstvenih bodova ove sezone. Danas je tri boda sa Ade odnijela vrlo dobra ekipa Doboj Istoka. Na kraju je rezultat glasio 1:2 u korist gostujuće ekipe.

Sloga je na začelju tabele kao jedina ekipa bez bodova nakon četiri odigrana kola što je sigurno razočarenje za sve “slogaše”.