Bosna “petardom” ispratila goste iz Domaljevca

Kalesija Sport

Fudbaleri kalesijske Bosne ubilježili su ubjedljivu pobjedu nad ekipom Mladosti iz Domaljevca u zaostalom susretu prvog kola Druge lige FBiH – grupa sjever. Konačan rezultat utakmice glasio je 5:0 u korist izabranika Šefika Imamovića.

Bosna je nakon minimalnog poraza od Dizdaruše u prošlom kolu imala blagi imperativ pobjede pred svojim navijačima. Iz tog razloga kalesijski fudbaleri su od prvog minuta krenuli žestoko ka golu gostiju iz Domaljevca. Pritisak se isplatio finišu prvog dijela kada Amar Hadžić glavom matira gostujućeg golmana i dovodi Bosnu do prednosti.

Drugo poluvrijeme donijelo je čak četiri lopte u mreži gostiju iz Domaljevca koji su fizički pali, te nisu imali snage da se ozbiljnije nose sa mladim tim iz Kalesije.

U razmaku od svega sedam minuta Bosna je postigla tri pogotka. Prvo je Hadžić postigao novi pogodak glavom, svoj drugi na meču. Zatim su na scenu stupili rezervisti Simbad Jahić i Mehdin Šljivić koji postižu pogotke u 60. i 71. minuti. Konačnih 5:0 postavlja Muamer Barčić u finišu susreta.

Bosna će za vikend ugostiti Seonu u susretu 3. kola.

Rezultat i strijelci:

FK Bosna Kalesija – NK Mladost Domaljevac 5:0 /1:0/ (Hadžić 40′ & 64′, Jahić 69′, Šljivić 71′ i Barčić 90’+)