Deset medalja za karate klub “Bosna” Kalesija na međunarodnom turniru u Zenici

Kalesija Sport

Karate klub “Perfekt” Zenica organizovao je jučer u zeničkoj Areni međunarodni karate turnir “Perfekt Open Zenica 2024”. Učešće na turniru su uzeli i članovi karate kluba “Bosna” Kalesija koji se iz Zenice vraćaju sa deset osvojenih medalja.

Kalesijski takmičari odnosno takmičarke iz Zenice donose tri zlatne, tri srebrene i četiri bronzane medalje.

Zlatne medalje osvojile su: Ferhatbegović Ajla 2x (kate – kategorija do 12 godina i borbe – 40 kg u kategoriji djevojčica do 12 godina) i Halilović Irma (borbe – djevojčice 8/9 godina do 36 kg).

Srebrene medalju su osvojile: Ferhatbegović Ajna (djevojčice – oranž pojas do 7 god.), Gogić Ilma (kate – djevojčice  do 8 god.) i Jahić Amna (borbe – djevojčice 11 god. kategorija do 40 kg).

Bronzane medalje su osvojile: Halilović Irma (kate – djevojčice 8 god.), Gogić Sarah (borbe – djevojčice  13 god do 44 kg), Gogić Ilma (borbe – djevojčice 8/9 god. do 28 kg) i Muhamedbegović Ajla (borbe – djevojlice 8/9 god. u kategoriji +36 kg).

Ekipu je na turniru predvodila trenerica Edina Ferhatbegović.