Omladinska liga BiH: Juniori Bosne slavili u Rahiću nakon velikog preokreta

Kalesija

Jučer su omladinci kalesijske Bosne igrali susrete 5. kola Omladinske lige BiH – grupa sjever. Kadeti i juniori kalesijskog tima gostovali su u Gornjem Rahiću kod istoimenog domaćina, te zabilježili polovičan učinak.

Kadeti su uprkos dobroj igri i iz nekoliko dobrih prilika na kraju ipak poraženi rezultatom 2:0. Oba pogotka domaćin je postigao u drugom poluvremenu.

Nakon 20-ak minuta okršaja juniorskih selekcija činilo se da će krajnji pobjednik ponovo biti domaća ekipa. Naime, ekipa Gornjeg Rahića je postigla dva pogotka u prvih 20 minuta igre i s tim rezultatom se otišlo na odmor.

Ipak, juniori Bosne na krilima odličnog Halilovića prave potpuni preokret u drugom poluvremenu. Prvo Halilović postiže pogodak na asistenciju Hasanovića za smanjenje prednosti domaćina. Zatim, Halilović dva puta asistira za Avdića i Hidića koji donose potpuni preokret i nova tri boda Bosni.

Dodajmo ovome da su jučer utakmice prvog kola Omladinske lige BiH igrali pioniri i predpioniri Bosne. Protivnici su bili vršnjaci iz ŠF Živinice.

Predpioniri su remizirali rezultatom 3:3 uz het trik Arnela Osmanovića dok su pioniri slavili sa visokih 5:0. Dva pogotka postigao je Alibašić dok su po jedan dodali Musić, Gakić i Avdić.